Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

Zapraszam do obejrzenia strony Szuwary Ostrzeszów walczyły w Trzebnicy, artykuł 3851 - Aktualności - Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Pobierz PDF

Aktualności

2017-06-12

Szuwary Ostrzeszów walczyły w Trzebnicy

Klub hokeja podwodnego z naszego miasta walczył w sobotę na turnieju Aqua Battle 4x4. Na zawody Szuwary wystawiły aż trzy drużyny – dwie seniorskie i jedną juniorską.

Przed rokiem właśnie w Trzebnicy Szuwary Ostrzeszów (wtedy mieliśmy tylko jeden skład) zdobyły swoje dwa pierwsze gole w historii. Tym razem ostrzeszowscy hokeiści strzelili więcej bramek. Najlepiej w zawodach wypadła drużyna juniorów. Nasi najmłodsi zawodnicy zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowy medal w swojej kategorii w tyle zostawiając pięć innych składów. Warto podkreślić, że Zuzia, Wojtek, Kacper i Mateusz grali cały turniej tylko w czwórkę, bez zmienników,  których na tym turnieju można  było mieć dwóch.

Sześcioosobowe  składy (czterech zawodników w wodzie i dwóch na zmianie) wystawiły seniorskie drużyny Szuwarów. Pierwsza drużyna uplasowała się na 10 miejscu w zawodach a rezerwy zajęły 12, ostatnie miejsce. Ale nawet zamykając stawkę ostrzeszowscy hokeiści byli w stanie zdobyć bramki w pięciu kolejnych meczach. Niestety rywale strzelali ich zawsze więcej. Natomiast pierwszy skład seniorski odniósł aż trzy zwycięstwa a jeden z ich meczów skończył się remisem.

Szuwarom Ostrzeszów wciąż wiele brakuje do czołowych polskich drużyn, ale z turnieju na turniej uzyskują coraz lepsze wyniki. Małymi krokami do celu – to dewiza naszej drużyny. Drugą zasadą przyświecającą hokeistom jest dobra zabawa a tę gwarantują wspólne treningi i wyjazdy na turnieje – także takie jak ten w Trzebnicy.

Kolejne zawody hokeja podwodnego w Polsce odbędą się w październiku w Bełchatowie. Szuwary będą tam bronić ósmego, bardzo wysokiego miejsca, które uzyskali w 2016 roku (to jak na razie największy sukces drużyny).

Bartek Borowicz, ostatni rezerwowy rezerw Szuwarów

Zdjęcia: Daniel Frymark [ Pstrągi Chojnice ]

Treningi hokeja podwodnego odbywają się w Ostrzeszowie w każdy poniedziałek o 20:30 na basenie Oceanik. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do naszej drużyny! Wyjaśnimy, jak grać i pomożemy skompletować sprzęt.